Testování obchodníků

Nemáte problém s náborem obchodníků, ale spíše s jejich selekcí a odhadem jejich vloh, talentu a skutečné motivace? Chcete minimalizovat riziko chybného výběru a riziko zbytečně vynaložených financí a času věnovaných do zaškolení a adaptace obchodníka?

Jste tu správně! Ani testování obchodních vloh není náhoda.

Průběh spolupráce a přínosy služby.

Průběh spolupráce:

 1. Sejdeme se a promluvíme si o Vašich požadavcích a ideálním cílovém stavu a vhodné formě výběrového řízení.

 2. Ještě před výběrovým řízením zjistím o kandidátech relevantní informace a zpětnou vazbu z bývalých zaměstnání.

 3. Podle domluvy mohu všechny finalisty pozvat na výběrové řízení a provést telefonický pohovor jako předstupeň kvalitního výběru.

 4. Samostatně vypracuji program výběrového řízení, dodám relevantní schéma dotazování a navrhnu modelové scénky, které odhalí skutečný potenciál. Zpracuji profesionální osobnostní testy a testy vloh pro výkon pozice v obchodním oddělení.

 5. Veškeré výsledky zpracuji a předám nejen vyhodnocení všech kandidátů ale i doporučení na základě několikaleté praxe. V případě naší dohody, informuji kandidáty o finálním výsledku.

Co využití služby získáte:

 • Minimalizujete riziko výběru nevhodného či nespolehlivého kandidáta a zbytečně vynaložených peněz do zácviku/platu nevhodné osoby.


 • Díky přenesené organizaci, průběhu a vyhodnocování se můžete o to více soustředit na vlastní "lidský" projev všech kandidátů.


 • Šetříte čas a získáte profesionální testování vloh daného kandidáta na výkon obchodní či manažerské pozice.

 • S mou pomocí spolehlivě odhalíte osoby, které by dále mohly být "reaktivní" a způsobit rozklad vašeho týmu.

 • Snížíte fluktuaci v obchodním týmu.

 • Získáte služby profesionála s víc než desetiletou praxí. Platíte však pouze za výsledek.

Proč se mnou?

Obchodu a sales-managementu se věnuji již více než 10 let a s prací pro další společnosti mě baví čím dál víc. Budoval jsem od začátku své kariéry prodejní týmy, rozvíjel obchodníky i regionální manažery a úspěšně jsem vedl obchodní týmy o velikosti 15 - 90 spolupracovníků.

Být dlouhodobě úspěšným obchodním manažerem, znamená mít roky praxe, dobrou intuici a navíc mít zvládnuté disciplíny personalisty, učitele, obchodníka, psychologa, lídra a zkušeného manažera.

Díky nezbytnosti učit začínající obchodníky obchodnickému umění, jsem do dnešního dne absolvoval cca 5.000 obchodních schůzek se soukromými osobami, živnostníky i jednateli velkých společností, stovky pohovorů s obchodníky i manažery a mnoho koučovacích hodin.

10% marketing | 15% personalista | 15% konzultant | 30% kouč a manažer | 30% obchodník  

Zaujala vás služba? Máte pouze dotaz?

Nechte mi vzkaz. Rád se vám ozvu a zodpovím vše, co vás zajímá.

Časté dotazy

Pro koho je služba vhodná?

Služba je vhodná pro každou společnost, která nemá vlastní HR oddělení nebo nemá (dobré) zkušenosti s náborem kvalitních obchodníků.

Pro všechny, kteří chtějí eliminovat riziko výběru nevhodného kandidáta a minimalizovat riziko vysoké počáteční investice do adaptace osoby, která ještě před koncem adaptační doby odejde.

Existuje nějaké geografické nebo jiné omezení?

Působím v celé České republice, zejména pak v Brně, Olomouci, Ostravě, Praze, Liberci, Hradci Králové a Českých Budějovicích.

Vše je na dohodě - záleží na vašem zadání a termínu, do kdy potřebujete mít hotovo. První kola pohovorů realizuji buď u Vás v sídle společnosti nebo si zajistím vhodné prostory. Druhá kola výběrových pohovorů již doporučuji realizovat ve vaší společnosti.

A cena této služby?

Konkrétní cena je ovlivněna zejména počtem uchazečů a druhem výběrového řízení.

Cena zahrnuje dopravu, případný pronájem prostor na výběrové řízení, organizaci výběrového řízení, dodání materiálů pro testování a čas potřebný na vyhodnocení všech údajů. 

Konkrétní kalkulaci ceny rád sdělím na naší schůzce po zjištění rozsahu aktivit.