Sázka na jistotu

19.10.2018

Úspěšný člověk

Občas má každý z nás období, kdy potřebuje podpořit, nakopnout a namotivovat. PR články v časopisech chrlí žebříčky 30 nových úspěšných milionářů pod 30 let, bezvadně vypadající, stylově obléknuté a s nikdy nekončícím úsměvem na tváři. Že by mi ujel vlak? Co dělám špatně? Je to ta správná cesta pro mě? Neměl bych jít spíš s davem?

Naše životní lopocení a mnohdy vysilující balancování mezi kariérou, zdravím, rodinou a úsilím o dosažení něčeho velkého, v kontrastu s obrazem úspěšného člověka předkládaného médii, připomíná boj s větrnými mlýny.

Podle mě bychom měli více obdivovat a naslouchat těm, kteří nejen že stačili naskočit na vlak ale už v něm i nějakou dobu jedou a potvrdili tak své kvality. Není umění vydělat velké peníze jednorázově. Vydělávat je dlouhodobě a ještě to umět sladit s rodinou a osobním životem, to je již jiný příběh.

Jaká byla cesta těch, kteří to dokázali? Co museli v životě překonat či obětovat a jak se poprali s okamžiky, kdy jim už téměř nezbývaly síly? Takové vyprávění a příběhy mě osobně inspirují.

A je vůbec měřítko spokojeného života pouze v penězích, autech a značkovém oblečení? Co třeba schopnost být dobrým rodičem, oporou pro své rodiče a skvělým partnerem pro svou ženu? To je dnes málo? Jakým hodnotám podléháme a komu se chceme zalíbit?

Každý potřebuje nakopnutí

V momentech, kdy se nedaří vše jak má a docházejí nám síly, potřebujeme vzpruhu. Co